Oulunsalon Pallo ry myönsi Jukka Hurskaiselle seuran standaarin pitkäaikaisesta vapaaehtoistyöstä seuran ja lapsi-ja nuorisourheilun eteen.

15.5.2021

OsPan miesten kolmosen kausi jatkui tänään kotikentällä HauPaa vastaan auringon paistaessa ja lämmön helliessä yleisöä. Pelistä ei jännitystä puuttunut HauPan viedessä tälläkertaa pisteet pelin päättyessä 0-3 (0-2). 
Ennen peliä järjestettiin juhlallisuudet keskiympyrässä lippuairueineen. Seuran aktiivi, miesten joukkueen valmentaja, Jukka Hurskainen palkittiin seuran standaarilla kukkien kera seuran johtokunnan toimesta. Seuran puheenjohtaja Janne Siipola kiitti puheessaan Jukkaa seuran ja lapsi- ja nuorisourheilun hyväksi tekemästä pitkäaikaisesta vapaaehtoistyöstä. Jukka on toiminut alunperin - 98 syntyneiden poikien valmentajana ja toimii nykyisin OsPan edustusjoukkueen valmentaja-huoltajana. 

Oulunsalon Pallo ry onnittelee Jukkaa.