Syyskokouksessa palkitut seuran toimihenkilöt

26.11.2020

Syyskokouksessa palkitut toimihenkilöt ja vuoden junioripelaaja:Vuoden valmentaja: Kari Asunmaa P06, luotsannut 08, 07, 06 poikia futsalissa ja 07 ja 06 piirisarjassa hyvin tuloksin. Ennenkaikkea rento, iloinen ja hyvä ote poikiin.Vuoden joukkueenjohtaja: Jari Harju B-pojat, piti huolen siitä, että joukkue pysyi kasassa ja hankki myös vahvistuksia, jonka myötä joukkue voitti Futsalin SM-pronssin.Vuoden taloudenhoitaja: Mari Valtanen T0910 ja T1112, hoitanut kahden joukkueen taloutta, vaikka oma lapsi pelaa vain toisessa. Tehnyt ison työn saadakseen joukkueen kirjanpidon ja talouden kuntoon. Tarkka tuloista ja menoista.Vuoden huoltaja: Paula Kalliokoski T0910 ja T1112, toimii useassa roolissa joukkueen sisällä aktiivisesti. On paikalla treeneissä ja peleissä, hoitaa ja huolehtii, että joukkueen tarvikkeet ovat ajantasalla ja kunnossa.Vuoden esimerkillinen OsPalainen: Timo Makkonen T0910: Tekee pyyteetöntä vapaaehtoistyötä juokkueen eteen, ottaen kaikki huomioon. Ottanut omakseen T0910 joukkueen hienosti.Vuoden teko: B-poikien (U17) Futsalin SM-pronssi, joka on seuran ensimmäinen SM-mitali. Vuoden junioripelaaja: Kaapo Vanhatupa, pelaa P14 joukkueen avauskokoonpanossa, voitti P13 kolmosen piirisarjan maalikuninkuuden, pelasi P12 piirisarjan kakkosen pelejä ja oli omaa luokkaansa noissa peleissä. Kaapo on 2008 syntynyt, joten pääsääntöisesti pelaa vanhemmissa ikäluokissa.Onnea palkituille!